PVC Zemin Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

PVC Zemin Kaplamaları

Sürekli iç yenileme dünyasında, kolları sıvamak ve yaşam alanlarımıza çağdaş bir görünüm kazandırmak çok kolay. Bir odayı tamamen yeni bir şeye dönüştürmek için bazen sadece birkaç öğeye ihtiyacınız olduğu az bilinen bir gerçektir. PVC döşeme veya PVC Vinil döşeme, kullanılan alternatif bir  vinil döşeme teriminden başka bir şey değildir. PVC , vinil döşeme yapmak için kullanılan malzeme olan polivinil  klorürü ifade eder. Bu nedenle, genellikle bu özel zemin kaplaması için en yaygın terim olan polivinil döşeme veya basitçe vinil döşeme olarak adlandırılır. PVC zeminler güçlü ve dayanıklı zeminlerdir. Bakım kolaydır. Bir PVC zeminin pürüzsüz ve su geçirmez bir yüzeyi vardır: nem veya kir üst katmandan geçemez. Bu, zeminin temizlenmesini ve bakımının kolay olmasını sağlar. Zemini hijyenik olarak temizlemek için düzenli vakumlama ve/veya paspaslama yeterlidir. Solidfloor özel olarak tasarlanmış bakım ürünlerine sahiptir. Bu şekilde zemininize uygun bakımı sağladığınızdan emin olabilirsiniz. Bir zeminin sadece güzel görünmesi değil, aynı zamanda uzun süre dayanabilmesi güzeldir. Bir PVC zemin çok uzun süre dayanabilir; en az 25 yıl, bunun nedeni çekirdek katmanının üzerindeki koruyucu pvc üst katmandır. Çekirdek ne kadar sağlam olursa, PVC üst katman o kadar güçlü olur, zemin o kadar fazla dayanabilir ve zamanla güzelliğini korur. PVC zeminlerin üst tabakası 0,3 ile 0,55 mm arasında değişebilir. PVC zeminler, ortamın sıcaklığına uyum sağlama konusunda benzersiz bir yeteneğe sahiptir. Zeminler plastik bir alt tabakaya sahip olduğundan ve çok ince olduklarından ısı direnci çok düşüktür. Bu nedenle hepsi, bir eve ekleyebileceğiniz bir lüks olan yerden ısıtma ile birleştirilebilir. PVC zeminler ses emici özelliklere sahiptir, bu da ince duvarlarınız varsa veya bir apartmanda yaşıyorsanız idealdir. Bu özellik, farklı katmanlardan kaynaklanmaktadır, bu nedenle ayak seslerinizi duyamazsınız ve boşlukta sessizce hareket edebilirsiniz. PVC zeminler suya dayanabilir ve banyo ve mutfaklarda kullanım için idealdir. Bu aynı zamanda çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız varsa iyi bir zemindir. Kazalar veya dökülmeler, hemen görmeseniz bile, özel temizlik maddeleri veya kalıcı hasar olmadan kısa sürede çözülür. Bu, PVC zeminleri aynı zamanda sorunsuz zeminler yapar.

Katman

Temel katman, altta bir polivinil çekirdek, ardından baskılı bir tasarım katmanı ve neme, çizilmelere ve lekelere karşı koruma sağlayan üst şeffaf aşınma katmanıdır. Döşeme ürününe daha sert bir çekirdek vermek için daha fazla malzeme eklendiğinde katman sayısı artabilir. Ek katmanlar ayrıca çeşitli vinil döşeme türlerini de ayırt eder.

PVC Döşemenin Avantajları

PVC zemin kaplamanın avantajları: Ucuzdur, aynı zamanda dayanıklı, sağlam ve yangına dayanıklıdır, bu nedenle özel ve kamusal alanlar için idealdir. Malzeme bileşimi küf ve nemi engeller, bu nedenle mükemmel bir ısı yalıtkanı olmasının yanı sıra havuzlar ve bahçeler için uygundur.

Comments are closed.