Temiz zeminler hakkında bilgiler

Temiz Zeminlere Sahip Olmanın Önemli Olması için 2 Neden

Güvenli ve sağlıklı bir iç mekan yapmak, işinizi başarılı bir şekilde yürütmenin ve işçilerin ve bina patronlarının refahını ve güvenliğini sağlamanın anahtarıdır.

İşletmelerin temizlik protokollerini hızlandırmasına ve aşının yaygınlaşmasına rağmen, insanlar hala mikropların ve hastalıkların yayılması konusunda daha bilinçli ve kapalı alanların temizliğine ilişkin beklentiler arttı.

Anket, “çalışanların %73’ünün iş yerlerinin günlük olarak temizlenmesini beklediğini” belirtirken, yanıt verenlerin %62’si “çalışma alanlarının her gün dezenfekte edilmesini” istediğini belirtiyor.
İç mekanların sağlığı ve temizliği konusunda artan farkındalık yakın zamanda ortadan kalkacak gibi görünmüyor. İşletmelerin “her zamanki gibi” işlerine dönebilmek için günlük temizlik rutinlerini takip etmeleri, artan beklentileri karşılamaları ve artan temizlik iş yükünü ele almaları gerekecek.
Bu beklentilerin üstesinden gelmenin anahtarı, başlıca kirlilik kaynaklarından bazılarını bilmektir. Örneğin döşeme, çoğu işletme için en geniş temas noktası alanlarından biridir ve göz ardı edilmemelidir.

Odak noktası büyük ölçüde ellerin ortak alanlara temas ettiği yerlerin sterilize edilmesi ve dezenfekte edilmesi olsa da, temiz zeminin gerekliliğine dikkat etmek önemlidir ve genel bina sağlığı için zorunludur.
Temiz zeminler, temiz mesaja dair olumlu bir algının yayılmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sürekli olarak temizlenen zeminler, tekrar havaya fırlayan toz parçacıklarının ve kirleticilerin yayılmasını azaltmaya yardımcı olabilir. Ayrıca, zeminlerin tutarlı ve güvenilir bir şekilde temizlenmesi, asıl zemin malzemelerinin ömrünün uzamasına yardımcı olabilir ve bu da eskimiş ve yıpranmış malzemeler nedeniyle döşemeyle ilgili kazaları azaltmaya yardımcı olabilir.

1- Sağlık İçin Temizlik

-Zemin temizliğinin sağlığımız için neden bu kadar önemli olduğunu anlarken göz önünde bulundurulması gereken pek çok şey var ama işte bunlardan birkaçı:

-Toza ve alerjenlere karşı hassas olan kişiler, rutin olarak temizlenmeyen yerlere odaklanmakta ve çalışmakta daha da zorlanırlar; bu, düzenli olarak toz alma, yüzeyleri silme ve yerleri temizleme anlamına gelir.

-Ortak alanların temiz tutulması, alerji ve hastalıkla ilgili devamsızlıkları azaltarak şirketlerin paradan tasarruf etmesini sağlayarak çalışan performansının yanı sıra üretkenliği de artırmaya yardımcı olabilir.

-Yıkayıcılar ve süpürücüler, herkes tarafından kolaylık ve erişilebilirlik için tanıdık bir tasarımdan oluşur ve kullanımı kolay bir dokunmatik ekran paneli içerir, ayrıca bakımı kolaydır ve parça değiştirme veya ayarlama için herhangi bir alet gerektirmez. Bu avantajlar, temizlik ekiplerinin daha fazla çalışma süresine sahip olmasını sağlar.

2- Temiz Zeminler Güvenli Zeminlere Yardımcı Olabilir

-Zeminlerinizi bakımlı ve temiz tutmak, binanızdaki herkesin güvenliği için zorunludur. Kayma, takılma ve düşme kazaları her yıl yüzlerce ölümün ve binlerce önlenebilir yaralanmanın nedenidir ve çoğu zaman bunlar uygun zemin bakımı ve bakımı ile önlenebilir.

-Zeminleri uygun şekilde temiz ve kuru tutmak, yalnızca yaşamı tehdit edebilecek kirleticilerin yayılmasını önlemeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda zemin kaplamanızın ömrünü uzatmaya da yardımcı olabilir; bu da zemin malzemelerinin çatlamamasına ve parçalanmasına neden olarak bazen yaralanmalara neden olabilir.

-Rutin zemin bakımı sizin ve ekibinizin eskiyen zemin kaplamasını izlemesine yardımcı olur (yani daha düzenli olarak değiştirip tamir edebilirsiniz), sorunlu alanlara daha fazla dikkat ederek su hasarını uzak tutmaya yardımcı olabilir, herhangi bir dökülme veya sızıntının derhal temizlendiğinden emin olun ve tüm birlikte zeminlerinizi en iyi durumda tutun.

-Temiz ve güvenli zeminler, binanızı tüm kullanıcılar için güvenli ve sağlıklı bir yer olarak tutmanın anahtarıdır.

*Ferko yapı sağlıklı günler diler…

Comments are closed.