Spor Alanlarında PVC Yer Kaplaması

Spor zeminde yapılacak kaplamalar; yapılan sporun kalitesini ve  sporcunun sağlığını en üst düzeyde etkilemektedir. Spor zemin kaplamaları tam da burada kullanılan muazzam bir yer kaplamasıdır.

Sporcunun sağlığı; ayak sağlığı, bacak sağlığı, kas doku sağlığı, kas, bağ, kemik sağlığı olarak düşünülür.

Spor faaliyeti yapılan alanın zemini esneme, sürtünme, zıplama, yer çekimi gücü, tabana tutuşu gibi özelliklere sahip olması en önemli özelliklerdir.

Esneme özelliği olan zeminlerde sporcunun bedenine yüklenen ağırlık ve yer çekimi baskısı en aza iner böylece sakatlanmalar engellenmiş olur. Tüm bu kıstaslara sahip olan pvc yer döşemesi ve pvc zemin kaplamaları

Kauçuk zemin kaplama granül polimer malzemeden yapılır. Kauçuk zeminler spor alanlarının vazgeçilmez zemin kaplamasıdır. Yumuşak ve estetik oluşu kullanım alanlarını daha da genişletmektedir. Kullanım alanları; basketbol, voleybol, futbol, tenis sahaları gibi spor komplekslerinde, koşu yolları, çocuk oyun parkları, poligonlar, havuz kenarları, fitness salonları, anaokulları, kreşler ve hayvanların yuvalarında kullanılan bir kaplamadır.

Kauçuk zeminin sesi içerisine hapsetmesi ve süspansiyon özelliği ile en fazla spor alanlarında tercih edilmektedir. İstenilen renk seçeneklerine sahip olup renginde atma görülmediği için açık alanlarda da güvenle kullanılmaktadır.

Pvc zemin kaplamaları spor salonlarının yanı sıra okul bahçeleri ve oyun alanları için son derece güvenli ve tercih edilen bir kaplama tekniğidir. Yumuşak ve süspansiyon sağlayan zemini ile yaralanmaları, kazaları en aza indirir. Eğitimciler ve ebevenyler tarafında talep edilen ve güvenle kullanılan bir yer döşeme kaplamasıdır.

Pvc zemin kaplama, taban kaplama sistemleri içerisinde en dayanıklı ve güvenli uygulamalardan biri olması sebebi ile en çok talep edilen pvc zemin kaplama modeli olma özelliğindedir.

Comments are closed.