Yükseltilmiş Zemin Sistemleri

Yükseltilmiş zemin sistemleri, bina zemini üzerinde ikinci bir döşeme yüzeyi oluşturulmak böyle bir zemine ihtiyaç duyulması durumunda kullanılan özel zemin döşeme sistemleridir. Bu zemin sistemlerinde oluşturulan boşluklarda mekanik, elektrik, havalandırma tesisatlarına bağlı borular, kablo ve kanallar gibi malzemeleri de mekân, zaman ve ekonomik kayıplarının önüne de geçilmesidir. Bu sistemin modüler olması da ihtiyaç duyulması halinde müdahale olanağı da yerleşimde olması da kullanıcılara rahatlık sağlamaktadır.

Yükseltilmiş zemin döşeme ile yangına ve korozyona daha dayanıklı, nemden etkilenmeyen, insan başta olmak üzere diğer canlılarında hayatlarını etkileyecek zararlı maddeler içermeyen, pislik ve toz tutma gibi özellikleri olmayan malzemelerden oluşmaktadır. Burada ana malzeme de yonga levha veya kalsiyum sülfat olarak da kullanılmaktadır. Bu sistemleri firmamız alt ve üst kaplama malzemesi olarak da standartlara uygun olarak ürettiğimiz alüminyum levha, alüminyum folyo veya galvanize çelik de kullanmaktayız. Firmaların ihtiyaç ya da gereksinim duyması durumunda yüzey kaplama malzemesi olarak da halı, vinil, laminat, linolyum, PVC, doğal taş ve son olarak granit kullanımı vardır.

Neden Yükseltilmiş Zemin Sistemleri?

Yükseltilmiş zemin sistemleri sağlamış oldukları bazı avantajlar bulunmaktadır. Mekânları sonradan yapılması ihtiyaç duyulan değişikliklere karşı daha kolay bir adaptasyon sürecine koymaktadır. Ayrıca kablolaşma ve boru tesisatı, döşeme altında geçtiği için uygulandığı mekânlarda da görüntü kirliliği oluşmasını da engellemektedir. Daha estetik mekânlar bu sistemleri kullanarak yapılabilir. Çok hızlı bir şekilde monte işlemi yapılabilir ve mimarlar serbest tasarım imkânları da kullanıcılara sağlamaktadır.

Yükseltilmiş Zemin Sistemleri Nelerden Oluşur?

Yükseltilmiş zemin döşeme sistemleri içerisinde döşeme panelleri, taşıyıcı sistemleri kullanılmaktadır. Bu sistemler hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz firmamızın iletişim kanallarını 7 gün 24 saat kullanabilirsiniz.

Comments are closed.