Yükseltilmiş Zemin Döşemesi

Yükseltilmiş döşeme, bir yapının iç ve dış zeminleri için tasarlanmış modüler bir zemin kaplama sistemidir. Bu çok etkili teknoloji, çeşitli kablo türlerini yerleştirmek için zeminin yüzeyinin altında kesintisiz bir teknik alan oluşturmayı mümkün kılar: elektrik, sıhhi tesisat, telefon ve veri iletim ağları, iklim kontrolü ve güvenlik. Bu, destekleyici bir yapı ve bir üst yüzeyden oluşan hafif, tamamen kuru yapı sistemi nedeniyle mümkündür.

Ferko Yapı bu alandaki uzman tecrübesi sayesinde hem direnç, hem dayanıklılık hem de yüksek estetik içerikli yüksek performans gösteren yükseltilmiş zemin çözümleri sunar.

Otomasyonunun kademeli olarak yayılması, akıllı binaların temel bir bileşenini yükseltmeyi sağlarken, önemli bir uygulama alanı;  kurulum kolaylığı çeşitli kaplamalarla mevcut binaların yenilenmesidir. Yüksek performanslı teknolojilerin gelişmesi nedeniyle yükseltilmiş döşemenin giderek daha popüler hale geldiği bir başka alan da dış mekan döşemesidir.

Şimdi kullanılan fitting sistemleri, iç ve dış zeminler arasında mükemmel bir devamlılık sunabilir, böylece teraslar, dış alanlar ve kamusal alanlar da güzel bir zemin yüzeyine işlenebilir.

Ferko Yapı’nın yükseltilmiş döşemesi, fonksiyonlar ve görünüm açısından birçok önemli yarar sunar:

  • Hızlı kurulum , yeni bir binada ya da bir tadilatta; Zemin hemen kullanıma hazır.
  •  Daha sonraki bir tarihte yapılan denetimler ve değişiklikler için kolay erişime sahip hizmetlerin dağıtımında ve yerlerinde esneklik.
  •  Binanın yaşam döngüsü ile ilgili olarak düşük maliyetli
  • Tasarım esnekliği  ve kurulum sırasında bile orijinal tasarımı değiştirme imkanı.
  •  Bölme duvarları ve asma tavanlar gibi diğer bitirme teknikleri ile entegrasyon
  • Hem son işlem malzemesinin seçiminde hem de renginde ve farklı malzemeler kullanarak görüntü, logo ve dekoratif desen veya ek oluşturma imkanı için özelleştirme.
  • Zeminlerin kişiselleştirilmesi için geniş bir aksesuar yelpazesinin bulunması.

Comments are closed.