Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri Nedir?

Yükseltilmiş döşeme sistemleri adından da anlaşılacağı üzere mekâna ait yer döşemeleri yıkıp bozmadan, yükseltme elamanları kullanılarak yeni yer döşemesini yapıya yerleştirme işleminin bütününe denmektedir. Yükseltilmiş döşeme sistemler nedir? Sorusunun cevabından çok sağladığı avantajlar konusunda pek çok madde sıralanabilmektedir. Bu sistem kullanılarak döşenen zeminlerde birçok avantaj aynı anda elde edilmektedir. Bu avantajlardan kısaca bahsetmek gerekir ise;

  • Bu sistemler ile mekanların yer döşemeleri kırılıp dökülmeden temiz bir işçilik ile yeni döşeme sistemlerine sahip olursunuz.
  • Yükseltilmiş bu uygulamalar sayesinde tüm kablo tesisatları ve kanallar yükseltilmiş yüzeyin altında kalarak görüntü kirliliği oluşturmazlar.
  • Gereksiz inşaat maliyetlerine katlanılmadığından daha efektif sonuçlar verir.
  • Birçok farklı çeşitleri ile yükseltilmiş zemin döşemeleri her zevke uygun modeller barındırmaktadır.
  • Özellikle havalandırma, ısıtma gibi tesisatların çok fazla kullanıldığı alanlarda oldukça kullanışlı modellerden olmaktadır.
  • Estetik duruşları sayesinde kullanıcıları için ikamesi olmayan ürünlerden oluşmaktadır. Modüler olarak kullanılabilen bu sistemler yardımı ile farklı kullanımlar için uygun seçenekler barındırmaktadır. Mekanlarda kullanıma bağlı gelişen tesisat değişimleri gibi durumlarda kolay döşeme imkânı sağlarlar.

Bu sistemde iki ana bileşen mevcuttur. Bunlar döşeme panelleri ve taşıyıcılar olarak ikiye ayrılmaktadır. Firmamız sizler için uygun olan modeller konusunda gerekli teknik desteği sağlamakta olup işyerlerinde ve evlerde kullanıma uygun olan bu modeller konusunda daha detay bilgi almak için firmamız ile irtibat sağlayabilirsiniz.

Comments are closed.