Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Bu sistem birçok zemin türüne yardımcı olacak biçimde üretilmiştir. Herhangi bir zeminde alttan ısıtma ve aydınlatma gibi işlevlere destek olmaktadır. Ortamdaki kablo ve bazı makinelerin zeminde saklanmasını sağlar ve böylelikle ortamdaki karışık görüntüyü yumuşatır.

Yükseltilmiş Döşeme Sistemi Nedir?

Yükseltişmiş döşeme sistemi zeminlerin yükselmesini sağlayıp altında bir miktar alan bırakır. Bu da zeminlerin tabanında bazı görüntü kirliliği sağlayabilecek eşyaların gizlenmesini sağlar. Temiz bir görüntü oluşturur. Ayrıca zeminden ısıtma işlemi için alam açmış olur. Beton taban üzerine oluşturulan yükseltilmiş zemin tesisat malzemelerini saklamaya yardımcı olur. Bu tarz malzemeleri duvar veya taban içine yerleştirmektense daha pratik bir çözüm olarak yükseltilmiş zemin içine gizler. Bu da daha sonra olabilecek yenilemelerde yıkıma yol açmadan düzenlenmesini sağlar. Bunlar yükseltilmiş döşeme nedir sorusunun cevabı niteliğindedir.

Yükseltilmiş Döşeme Sisteminin Özellikleri

Anti statik özelliğe sahiptir. Kullanılan döşeme panelleri statik elektriği düzenler ve bundan çıkabilecek sorunları engeller. Yük taşıma kapasitesi yüksektir ve dayanıklıdır. Zemin içim uygun tasarlanmıştır. Üstünde olabilecek ağırlıkları taşıyabilir. Tesisat kablolarının saklanacağı boş alan aynı zamanda ses ve ısı yalıtımı için uygundur.

Bu sistemin çeşitleri de vardır. Kaplamasız paneller yani en kapsüle yükseltilmiş döşeme, galvanize çelik veya alüminyum kaplı panellerdir. Homojen, heterojen ve benzeri ile kaplı paneller vardır. HPL kaplı paneller ve granit kaplı panellerdir. Bu yükseltilmiş döşeme çeşitleri özünde aynı işlevi görmektedir. Yükseltilmiş döşemede kullanılırlar ve tesisat kablo ve borularının saklanmasını sağlarlar. Bu çeşitler üst kaplama şekillerine göre adlandırılmıştır ve bazı yapısal farklılıklar içerirler. Isıya dayanıklı yapıları vardır. Ağır yüklere karşı da dayanıklıdırlar. İşlemin böyle faydalara sahip olması tercih konusunda işlemi ön plana çıkarmaktadır. Kullanılan ortamın verimini arttıracak bir çalışmadır. Uygulanan ortamdaki göz yoracak malzemelerin saklanması en önemli faydalardan bir tanesidir

Estetik görüntüye destek olurlar. İnşaat yapımında eklenecek olan kablo ve türü malzemelerin saklanması ile birlikte görüntü kirliliği yok edilir. Aynı zamanda mekânın hava kalitesini yükseltir. Bu sağladığı faydalar tercih edilme sebebidir. Bunlar sayesinde mekanlarda sağlanacak sade görüntü, akustik ve ısı yalıtımı, ısıya dayanıklılık gibi özellikler bu sistemi ihtiyaç haline getirmektedir. Özellikle iş yerleri ve ofislerde çok fazla kullanışlıdır. Çünkü bu tarz mekanlarda her zaman kablo ve makinelerden oluşan görüntü kirliliği bulunmaktadır. Bunları engellemek ve ortam akustiğini sağlayabilmek bu işlemin amaçlarındandır.

Bu işlemde zemindeki düzensizlikler de dikkate alınmalıdır. Düzensiz zeminin bizleri başarılı sonuçlardan uzaklaştırmaması için işleme başlamadan önce zemin işleme hazır hale getirilir ve bundan sonra işleme başlanılır. Bu sonucun başarılı olması için işleme başlamadan önce yapılması gereken en önemli şeydir. Bunların haricinde kaliteli malzemeler kullanmamız sizin işlemin faydalarından sonuna kadar yararlanmanızı sağlayacaktır.

Firmamız sizlere kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Yaptığımız işleri her zaman kaliteli malzemelerle yaparız ve bu şekilde hem yaptığımız işten fazlasıyla başarı elde ederiz ve de sizlerin memnuniyetini sağlamış oluruz. Firma olarak oldukça profesyonel çalışırız. Bu ve bu tarz işlemler için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Yükseltilmiş döşeme sistemleri hakkında bilgi edinebilir ve sonrasında işlemi başlatabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak ilerliyoruz. Teknik detaylara önem veriyoruz ve kalitemizi her zaman sizlere sunuyoruz. Sizlere en iyi hizmeti sunmak içim buradayız. Bu işlem için ihtiyacınız olan yükseltilmiş döşeme sistemi çeşitlerinden uygun olan belirlenecektir ve bu sizin isteğiniz dahilinde olacaktır. Daha fazla bilgi edinmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.