Yükseltilmiş Döşeme Nedir ve Neden Kullanmalıyım?

Yükseltilmiş Döşeme Nedir?

Yükseltilmiş döşeme, modüler, özelleştirilebilir yapısı nedeniyle ofislerde ve diğer çalışma alanlarında popüler hale geliyor. Esasen, yükseltilmiş döşeme, mevcut zeminin üzerine oturan ve altında kablolama, kanal sistemi ve daha fazlası için yer bırakan bir zemindir.

Yükseltilmiş zemin döşemesi söz konusu olduğunda bir dizi stil ve çözüm vardır. Örneğin bir veri yönetim merkezi, kabloları ve hava akımı ekipmanını çalıştırmak için aşağıda daha fazla kullanılabilir alana sahip bir döşeme tercih edilir.

Hareketli ve Özelleştirilebilir Çözüm

Yükseltilmiş erişim döşemesinde, zeminin altından geçirebileceğiniz çeşitli hatlar ve kablolar için bağlantı noktaları veya paneller bulunur. İşiniz büyümeye devam ederse ve yeni çalışanlar için ek bağlantı noktalarına ihtiyacınız varsa, önceden plan yapabilir ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için yeni bir modüler döşeme paneli kurabilirsiniz.

Ofis İçinde Güvenliği Artırın

Ofiste çalışanların yaralanması söz konusu olduğunda kablolar önemli bir suçludur.

Yükseltilmiş yer döşemesi, kabloların görülebildiği ve insanların takılıp düşme tehlikesi olduğu alanların azaltılmasına yardımcı olur. İşyerinde önlenen tek bir yaralanma bile, iş zamanınızı, paranızı ve işçinin tazminat taleplerinden veya sigorta anlaşmalarından kurtarabilir.

Alanınıza Daha Temiz, Daha Profesyonel Bir Görünüm Kazandırın

Kabul edelim zemin boyunca uzanan kablolar hiç iyi gözükmez. İşletmenizi ziyaret eden müşteriler olacaksa, muhtemelen elinizden gelenin en iyisini yapmak istersiniz.

Kablolar ofisinizdeki insanlar için yalnızca  düşme tehlikesi oluşturmaz, aynı zamanda göze batabilir. Duvarlar boyunca gevşek bir şekilde uzanan veya zemine koli bandıyla bantlanmış kablolar görürlerse, bu müşterilerinize nasıl bir mesaj gönderir?

Yükseltilmiş yer döşeme zemini ile kabloları gözden uzak tutun ve çalışma alanınıza adım atan herkes için temiz, profesyonel bir görünüm ortaya çıkarın.

Comments are closed.