Yükseltilmiş Döşeme Neden Önemli?

Yükseltilmiş bir zemin, beton bir zeminden iki santim dört fit yukarıda bir yükseltilmiş döşeme dir. Soğutma, elektrik ve mekanik hizmetler için kullanılabilecek bir alan yaratır.

Veri merkezlerinde, yükseltilmiş zeminler soğuk havayı dağıtmak için bir plenum odası olarak da kullanılır . Yükseltilmiş bir zemin kullanarak, yalnızca gereken hava miktarını düşürmekle kalmayacak, daha az enerji harcayacak ve tüm kabinlerde sıcaklık dağılımını iyileştireceksiniz.

Yükseltilmiş döşeme sisteminin kurulması, binanın ısıl davranışını, ısı kazanımları ve termal olarak masif beton levha arasındaki etkileşimi azaltarak değiştirebilir.

Yükseltilmiş döşeme zeminine sahip olmak ayrıca ekipman yükseltmelerini de kolaylaştırır. Bu, kablo tesisatı kurulmasını ve başka amaçlar için tesislerin yeniden geliştirilmesini içerebilir. Çok sayıda kablo kullanmanız gerektiğinde, yükseltilmiş döşeme iyi bir tasarım stratejisidir. Bu daha verimlidir ve tavana monte edilmiş sistemlerden daha ucuzdur. Ayrıca, gizli kablo sayısı ve fiziksel bağlantı noktalarının ve elektrik fişlerinin birleştirilmesinde yardımcı olabilir.

Comments are closed.