Yer Döşemesinde Çizgili Tasarımlar

Dekorunuza çizgilerin eklenmesi anında bir iç mekanı daha enerjik, şık ve görsel olarak ilginç kılabilir bu yüzden çizgili tasarımları seviyoruz.

Şeritler çok yönlü, pratik ve görsel olarak çekici bir tasarım aracıdır. ‘Şerit’ geleneksel olarak, her iki tarafındaki yüzeyden renk veya doku bakımından farklı olan uzun, dar bir şerit veya şerit olarak tanımlanır, ancak bizim için çok daha fazlasıdır.

Yer döşemesi için uygulandığında, çizgiler tanımsız bir alan kaplayabilir ve onu ilgi çekici bir sanat eserine dönüştürebilir.

Desenler açısından, çizgiler gerçekten en basit tasarım özelliklerinden biridir, bu yüzden çok farklı şekillerde uygulanabilirler. Şeritler, balıksırtı veya zikzak gibi desenlerle hareket ve doku oluşturarak belirli alanları vurgulamak için kullanılabilir. Karo halı döşeme tahtalarının köşegen üzerine döşenmesi, farklı ton ve dokularla bantlama yoluyla ilgi çeken anında yaratmanın başka bir yoludur.

Koyu renklerle uygulanan kalın çizgiler, göze çizim yapma ve bir drama hissi yaratma yolu olarak kullanılabilir. Gri döşeme denizine sarı, kırmızı, mor veya turuncu gibi kalın renk bantları eklemek hemen bir döşeme alanına enerji verir. Alternatif olarak, nötr veya yumuşak tonlarda uygulanan yalın veya skinny şeritler, bir iç mekanın topraklanmasına yardımcı olarak, ince ve rahatlatıcı bir atmosfer yaratabilir.

Şeritler ayrıca açık plan alanını tanımlamak veya daha küçük alanlara doku ve derinlik eklemek için pratik bir tasarım tekniği olarak da kullanılabilir. Ayrıca, bir açık alan ofisinde belirli alanları görsel olarak tanımlamak için bir alandan diğerine geçiş yolları sağlayarak ya da dinlenme alanları veya bir toplantı merkezi gibi farklı çalışma alanlarını bölerek kullanılabilir.

Arayüz yenilikçi karo halılar iç mekanlarda daha fazla esneklik ve tasarımın ifade edilmesini sağlar.

 

Comments are closed.