Ucuz Karo Halı Fiyatları

Yeni ticari halı seçerken, özellikle döşeme bütçeniz aşırı gerilmişse, malzeme maliyetinden tasarruf etmeyi kolaylaştırmak kolaydır. Bununla birlikte, malzeme maliyeti, yeni  halı montajının toplam maliyetinin sadece bir unsurudur .

Bütçenizi tüketen en büyük maliyetleri belirlemenize ve en büyük tasarrufların nerede olduğunu anlamanıza yardımcı olmak için tipik bir kurulum teklifini ayrı parçalarına ayırıyoruz.

TİCARİ HALI KURULUMUNDA NASIL TASARRUF EDİLİR

1) MALZEME MALİYETİ

Anlaşılması en kolay olan fiyatlandırma dağılımının yönü budur  seçtiğiniz halı için ödediğiniz fiyat. Daha büyük bir yer kaplıyorsa daha büyük miktarlar için daha fazla ödeme yaparsınız, ancak toplu alımlarda indirim almaya hak kazanabilirsiniz.

2) ZEMİN HAZIRLAMA: MALZEMELER

Zemin hazırlığı, bir döşeme kurulumundaki en büyük değişkenlerden biridir. Tipik olarak yeni inşaat veya yeni dökülmüş plakalar, mevcut plakalardan daha az zemin hazırlığı gereksinimine sahiptir, ancak tüm levhalar, levhayı döşeme kabul etmek için hazırlamak için zemin hazırlığı gerektirir.

Genellikle, bu, alt zeminin hasar görmüş alanlarını onarmak için bir yama bileşiği ve düz, pürüzsüz bir yüzey oluşturmak veya eski yapıştırıcıyı sarmak için uygulanan bir yağsız kaplama içerir.

3) ZEMİN HAZIRLAMA: ÇALIŞMA

Bu, alanınızı hazırlamak için gereken her şeyi kapsar, böylece yeni döşemenizin kurulmasına hazır olur. Eski yer döşemesinin kaldırılmasını (ve üretici geri alma veya geri dönüşüm programı çalıştırmazsa, muhtemelen imha etmeyi) ve ayrıca tüm döşeme hazırlık işlerini gerçekleştirmeyi içerir:

  • Eski yapıştırıcıyı alt döşemeden çıkarma.
  • Zemini düzleştirmek için yağsız bir kaplama uygulamak.
  • Alt zemin toz ve kalıntılarını süpürme veya temizleme.
  • Eski ve yeni ürünler arasında ters kimyasal reaksiyonları önlemek için alt zemini kaplamak için bir sızdırmazlık maddesi uygulanması.

Bazı döşeme türleri diğerlerinden daha fazla hazırlık gerektirir: Desteklerinde PVC içeren karo halı plastikleştirici göç denilen bir reaksiyona yatkındır, bu da eski yapışkanın her bir hurdasını alt zeminden çıkarmak için gerekli yani zor ve zaman alıcı bir işlemdir. Buna karşılık, iz bırakıcı kimyasallarla reaksiyona girmediklerinden daha az sert yapışmanın giderilmesini gerektiren ve alt zemin üzerindeki küçük topakları ve darbeleri absorde edecek kadar kalın olduklarından yastık destekli PVC içermeyen, reaktif olmayan döşemeleri seçebilirsiniz.

Gereken iş miktarına bağlı olarak, zemin hazırlığı için işçilik maliyetlerini düşürebilirsiniz.

4) KURULUM: MALZEMELER

Ana tesisat malzemesi maliyeti yapıştırıcıdır. Yapıştırıcıların fiyatı, temel özelliklerine bağlı olarak değişebilir: bazıları kimyasal olarak reaktif olmayabilir, diğerleri yüksek bağıl nem seviyelerine dayanabilirken, diğerleri standart yapıştırıcıyı ‘sadece’ alabilir.

5) KURULUM: EMEK

Bu, yeni halınızı takmanız için gereken emeğin maliyetidir ve genellikle halının döşenmesiyle ilişkilendirilir – bu nedenle işçilik maliyeti alanın boyutu arttıkça artacaktır. Ek olarak, işgücü maliyetleri daha karmaşık kurulum projeleri için daha yüksek olacaktır – örneğin, standart kare veya dikdörtgen olmayan odalar veya birden fazla karo rengi kullanan benzersiz tesisler veya balıksırtı gibi karmaşık karo düzenleri, bunlar daha fazla zaman gerektirecektir halıyı boyutuna göre harcamak veya istenen desende fayansları düzenlemek için harcadım.

6) NEM AZALTMA

Nem, döşeme endüstrisi için milyar dolarlık bir problemdir. Neme bağlı döşeme arızaları daha yaygın hale geldiğinden, çoğu montajcı artık kurulum yeriniz veya döşeme türünüz ne olursa olsun, standart olarak tırnaklarına nem azaltmayı uygular.

Ancak, döşeme seçiminizin, nem sorunu riskini azaltmada diğer birçok nem azaltma çözümünden daha etkili olduğunu görebilirsiniz.

En popüler nem azaltma işlemleri, nemi bloke ederek ve alt zeminde sıkıştırarak çalışır – ancak bir nem buharı fitil halıyı seçerek nemin kök nedenini çözebilirsiniz. Bu, alt zemindeki nem buharının halıdan geçmesini ve zemine ya da binanıza zarar vermeden buharlaşmasını sağlar.

Döşeme kurulum teklifinizi oluşturan farklı süreçleri ve parçaları anladığınızda, kaliteden ödün vermeden veya projenizi riske atmadan maliyetleri düşürebileceğiniz alanları belirlemek daha kolay hale gelir .

Tasarruf için en büyük alanlardan biri, nem azaltma: nem sorunlarına karşı garantili bir ürün seçtiyseniz, kurulum teklifinizde yerleşik olan karmaşık, pahalı nem azaltma işlemlerine ihtiyaç duymayabilirsiniz.

Alternatif olarak, sadece halı seçiminde elde edilen önemli maliyet tasarrufları olabilir .  Malzeme maliyetleriniz daha yüksek olsa bile, daha az sert zemin hazırlığı gerektiriyorsa, kurulumda tasarruf edebilirsiniz. Bu, bütçenizi, hiç görülmeyecek olan montaj ve hazırlık işlerinden ziyade, en büyük görsel etkiyi yaratacak olan montaj kısmında kullanmanıza olanak sağlayacaktır.

Uygun fiyatlı karo halı çözümleri için bize ulaşın: 0(216) 576 11 55

Comments are closed.