Su Geçirmez Döşeme Nedir?

Su geçirmez döşeme kulağa harika geliyor, değil mi? Ancak su geçirmez döşeme aslında ne anlama geliyor? “Pazarlama konuşması” satırlarını okumak ve eviniz için özel bir su geçirmez ürün satın aldığınızda ne elde ettiğinizi gerçekten anlamak kafa karıştırıcı olabilir. Eviniz için en iyi su geçirmez zeminleri bulabilmeniz için sizin için buradayız.

Su Geçirmez mi yoksa Suya Dayanıklı mı?

Döşeme söz konusu olduğunda, su geçirmezlik, su dayanıklılık anlamına gelir;  bu , hiçbir su veya nemin döşeme malzemesine nüfuz edip çekirdeğini ıslatmayacağı anlamına gelir. Su geçirmez yer döşeme ile su yalıtımı karıştırılabilir. Suya karşı korumak için özel bir kaplama ile muamele edilmek yerine, su geçirmez zemin kaplaması zaten tamamen su geçirmez bir malzemeden yapılmıştır. Bu, döşemenizin üzerinde ne kadar uzun süre su kalırsa kalsın, asla ıslanmayacağı ve döşemenin sudan asla zarar görmeyeceği anlamına gelir. Suya dayanıklı zemin kaplama ise adından da anlaşılacağı gibi çabuk silinen lekelere ve dökülmelere karşı dirençli olan anlamına gelir. Ancak, suya dayanıklı zeminlerde çok uzun süre su bırakılırsa, sıvı sonunda bu bariyeri geçebilir ve hasara neden olabilir.

Bir döşeme ürünü yukarıda belirtildiği gibi tamamen su geçirmez olsa da, bunun alt zemininizin de su geçirmez olduğu anlamına gelmediğini belirtmekte fayda var. Özellikle büyük miktarlarda su, bazı su geçirmez döşemelerin döşeme tahtaları arasındaki veya bir tahta ile odanın duvarı arasındaki çatlaklara sızabilir.

Bu tür bir sızıntı, zemininizin alt katmanına zarar verebilir. En iyi su geçirmez döşemeyle bile, büyük bir sel olayının kurbanıysanız, muhtemelen zarar görmeden kurtulamazsınız. İyi haber şu ki, evinizi temizleme ve onarma zamanı geldiğinde, sahip olduğunuz su geçirmez döşemeyi kaldırabilir ve alt döşemenize zarar verebilirsiniz. Ardından, ister su geçirmez vinil, ister fayans veya parke olsun, mevcut su geçirmez döşemenizi yeniden kullanabilirsiniz. Bu, tamamen yeni bir zemine yatırım yapmak zorunda kalmaktansa büyük bir kazanç.

Su geçirmez döşeme, evinizde sık sık dökülmelerin olabileceği herhangi bir oda için harika bir fikirdir; bu nedenle, mutfaklar ve banyolar hemen akla gelir. Uygun fiyatlı lüks vinil, çocukların düzenli olarak banyo yaptıkları banyolar için harika bir seçim olabilir ve ayrıca, su geçirmez taş karo markaları da vardır. Yine de, evin çok fazla dökülme olmayabileceği alanlarda bile , su geçirmez zemin kaplaması kullanışlı olabilir. Çocuklarınız, evcil hayvanlarınız varsa veya sadece eğlenmeyi seviyorsanız. Güzel yemek odanıza dökülen bir bardak süt veya bir evcil hayvanın kazası artık eskisi kadar büyük baş ağrısı değil.

Size yardım etmek için buradayız

Su geçirmez zemin kaplama hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğunuzda ve evinizin düzeni ailenizin yaşam tarzı için farklı ihtiyaçları düşündüğünüzde, alışveriş çok daha kolay hale gelir. Elbette, biraz daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa,  Ferko Yapı personelleri size tavsiye vermekten memnuniyet duyacaktır. Bize hemen ulaşın! Böylece neye ihtiyacınız olursa olsun sizi doğru yöne yönlendirebiliriz.

 

 

Comments are closed.