PVC Zemin Kaplamaları

PVC zemin kaplamaları işlemi, döşeme sistemlerinde en yaygın uygulamalardan biridir. Özellikle PVC zeminler “dayanıklılıkları” ile öne çıkmaktadır. Bu nedenle yoğun talep gören bir zemin kaplama modelidir. PVC, doğal olmayan sentetik bir plastik türüdür. PVC yer döşemesi, işlendiğinde petrokimyasallardan, dünyada en çok kullanılan ikinci plastikleştirilmiş malzeme olan ve yaygın olarak vinil olarak bilinen PVC malzemesini oluşturmak için üretilen plastik esaslı bir malzemedir. Homojen PVC zemin kaplamaları okul, hastane, ofis ve diğer ticari tip mekanlarda kullanılabilen, 2mm kalınlığında ve tek kat rulo halinde olan bir zemin çeşididir. Homojen PVC zeminler şantiyede film şeklinde döşenir. Düşük ilk yatırım maliyeti, düşük işletme maliyeti ve geniş estetik yelpazesi nedeniyle PVC zemin kaplama malzemeleri artık farklı alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

PVC Zemin Kaplamaları Özellikleri Nelerdir?

PVC zemin kaplamaları rulo veya karo halı ile bulunabilirler. Lamine PVC malzeme 2m*23m ebadında, karo malzeme 60*60cm ebadında satılmaktadır. Bazı ruloların genişliği 3m olabilir. Ürününün tamamı anti bakteriyeldir ve bu nedenle her yerde rahatlıkla kullanılabilir.  Hijyeniktir ve temizlenmesi çok kolaydır. Pasa ve yağa dayanıklıdır. Basınca dayanma özelliğine sahip olduğundan trafiğin yoğun olduğu alanlarda tercih edilmektedir.  Gürültüyü emer. Yapısal olarak esnektirler ve esnek değildirler.  Su geçirmez işlevi vardır.
Isı direnci iyidir. Şık bir görünüm sunar ve geniş bir renk ve stil yelpazesine sahiptir.
Firmamız PVC Zemin kaplama işlemlerinde kullandığı kaliteli malzemeler ve işçilikler ile uzun süreli kullanıma uygun ürünler üretmektedir.

Comments are closed.