LVT Döşeme Nedir? Nerelerde Kullanılır?

LVT Döşeme Nedir?

LVT döşeme (lüks vinil karo), ticari bir döşeme ürününün olması gereken her şeyin ideal kombinasyonudur – zarif bir şekilde tasarlanmış, son derece dayanıklı ve bakımı kolay. LVT döşeme ile, doğal malzemelerin görünümünü orijinal olarak yansıtabilirsiniz, ancak ticari ortamlara dayanacak şekilde üretilmiş bir ürünle. Lüks vinil karo, endüstriyel kullanım için yüksek kaliteli tasarımdan ödün vermek zorunda kalmamak anlamına gelir. LVT zemin kaplamasında doğal malzemelerin dayanıklılığını ve özgün görünümünü oluşturmak için son derece teknik ve titiz bir süreç gereklidir. işçilik, mevcut en güçlü, en net ve en kaliteli LVT döşemenin oluşturulmasına yardımcı olur. İşçilik, mevcut en güçlü, en net ve en kaliteli LVT döşemenin oluşturulmasına yardımcı olur. Daha güçlü bir kilitleme sistemi oluşturmak için üst üste istiflenmiş ve ayrı ayrı döndürülmüş üç katman destek. Daha sonra, tabanı oluşturmak için sıcak pres yöntemi kullanılarak birleştirilir. Otantik fotoğraf filmi tasarımı, her lüks vinil tahta ve döşemede hem çarpıcı bir şekilde canlı hem de dokulu bir tasarım yaratır. Maksimum dayanıklılık ve uzun ömürlü kullanım sağlamak için tüm LVT zemin kaplamalarında, döşemenin tasarım bütünlüğünü korumak için yüzeyde bir aşınma tabakası bulunur. LVT zeminler daha sonra bitmiş ürüne daha fazla koruma ve konfor eklemek için üretimin sonunda uygulanan şeffaf bir vinil ve üretan kaplamaya sahiptir. Birlikte sıkıştırılırlar ve daha fazla konfor ve sıcaklık eklemek için yüzeye dekoratif baskılı bir vinil katman yapıştırılır. Sert LVT panoları genellikle daha kalındır ve genellikle DIY kurulumunu kolaylaştırmak için bir tıklama sistemine sahip olacaktır.

LVT Zeminler Neden Bu Kadar İncedir?

LVT döşeme, 2 mm ile 8 mm arasında herhangi bir kalınlıkta olabilir. Genellikle 0,1 mm’den 0,6 mm’ye kadar değişen farklı üst katmanları vardır. Özellikle 7-12 mm kalınlığındaki laminat parkelerle karşılaştırıldığında kulağa pek hoş gelmiyor. Lüks vinil karoların bu kadar ince olmasının nedeni, yüksek yoğunlukları ve dayanıklılıklarıdır. 4 mm sıkıştırılmış vinil, 8 mm HDF ahşaptan çok daha güçlüdür, bu nedenle onları daha kalın hale getirmeye gerçekten gerek yoktur. Zaten yoğun trafikli ticari kurulumlarda kullanılabilecek kadar güçlüdürler ve genellikle bunun için kullanılırlar. Ve elbette, daha ince bir profil, süpürgelik ve duş tekneleri gibi mevcut armatürlerde daha az bozulma sağlar.

LVT Döşemenin Faydaları :

⦁ LVT döşeme, parlak renklere kadar değişen seçeneklerle farklı tasarımlarda gelir.
⦁ Benzersiz üretim yöntemimiz, LVT zemin kaplamamıza tüm ayarlar için eşsiz bir dayanıklılık seviyesi sağlar.
⦁ LVT zemin kaplaması yalnızca uzun yıllar dayanacak şekilde inşa edilmekle kalmaz, aynı zamanda WELL ve LEED sertifika standartlarını karşılar ve ftalat içermeyen plastikleştiricilerle üretilir.
⦁ Çoğu vinil döşeme türü için basit bir iki kova temizleme sistemi yapacaktır. Lüks vinil karo da doğal olarak leke ve çizilmeye karşı dayanıklıdır.

LVT ne için kullanılır?

PVC’den yapıldıkları için banyo, mutfak gibi alanlar ve hatta kuaför salonları ve yoga stüdyoları gibi ticari kullanımlar için idealdir. Nemin sorun olabileceği her yerde, LVT ahşap zeminler için ideal bir alternatiftir. Çoklu katmanlar ayrıca, ürünün nemi emmeden veya su nedeniyle genleşmeden zeminde düz durmasını sağlamak için stabilite sunar.

LVT Döşeme Hakkında Mitler :

Lüks vinil döşemeyi çevreleyen efsanelerin çoğu, yüzyılın başlangıcından önce sıkça kullanılan laminat laminat günlerinden kalmadır. Bugün, LVT döşeme ve kalitesi hakkında birkaç yaygın yanılgıyı burada bulabilirsiniz.
⦁ Kolayca Yıpranacaktır : Bu efsane, çok fazla aşınma ve yıpranma altında kelimenin tam anlamıyla kaybolan düşük kaliteli tasarım baskı işlemleriyle ucuza yapılan laminat parke ürünlerinden bahsetmektedir. Lüks vinil döşeme ile, her koleksiyonun düşünceli tasarımı ve yapısı, dayanıklı aşınma katmanlarıyla birleştiğinde, tasarımların kaybolmamasını sağlar.
⦁ Alt uç laminat ve vinil döşeme, dokulu bir aşınma katmanı kullanmadan daha ucuz hammaddeler kullandığından, tasarım katmanları doku olmadan yazdırılır. Sıcak pres yöntemi, gerçekten görebileceğiniz ve hissedebileceğiniz her ürüne gerçek dokuyu yerleştirir.
⦁ Laminat ile aynı değil! Tamamen farklı yapım süreçlerine sahipler ve çok farklı malzemelerden yapılmışlar. LVT döşeme çok daha dayanıklıdır ve laminat parkenin yapamayacağı neme maruz kalmaya dayanabilir.
⦁ Bakımı Zor değil ! Birçok kişi, görünümünü ve bütünlüğünü korumak için LVT zemin kaplamasının parlatılması, cilalanması, cilalanması ve hatta sık sık paspaslanması gerektiğini varsaymaktadır. Lüks vinil doğal olarak çizilmeye, lekeye ve suya dayanıklı olduğundan ve bakım kolaylığı göz önünde bulundurularak üretildiğinden, LVT zemin kaplaması için gereken tek şey basit bir iki kova sistemidir.

Comments are closed.