LVT döşeme nasıl yapılır?

Lüks vinil karolar, birden fazla PVC vinil katmanından yapılmıştır. PVC, sertliği etkilemek için çeşitli bileşiklerle karıştırılır. Bu çoklu PVC vinil tabakaları, bir sıvı içinde süspanse edilen bir haddeleme işlemi ile dikkatlice sıkıştırılır. Bu daha sonra sert vinil tabakaları üretmek için bir ısı ve hava uygulamasıyla kurutulur. Üst katman, aynı zamanda, taş veya ahşapta bulunan oyukları taklit etmeye yardımcı olmak için bir derinlik katmanı ekleyerek üreticilerin üst katmana gerçekçilik katabilmesiyle birlikte, kabartmalı bir bitişe sahip olabilir.

LVT zeminler ayrıca, bitmiş ürüne daha fazla koruma ve konfor eklemek için üretimin sonunda uygulanan şeffaf bir vinil ve vernik kaplamaya sahiptir. Birlikte sıkıştırılırlar ve daha fazla konfor ve sıcaklık eklemek için yüzeye dekoratif baskılı bir vinil katman yapıştırılır.

LVT ne için kullanılır?

PVC’den yapıldıkları için banyo, mutfak gibi alanlar ve hatta kuaför salonları ve yoga stüdyoları gibi ticari kullanımlar için idealdir. Nemin sorun olabileceği her yerde, LVT ahşap zeminler için ideal bir alternatiftir. Çoklu katmanlar ayrıca, ürünün nemi emmeden veya su nedeniyle genleşmeden zeminde düz durmasını sağlamak için stabilite sunar.
Bir LVT zemin, gerçek ahşap veya gerçek taş gibi görünebilir ve üzerine herhangi bir tasarım yazdırılabilir, ancak aynı zamanda birçok pratik fayda da sunar.
Fayans veya kalas şeklinde üretilir. Lüks Vinil Karolar nispeten yeni bir üründür ve döşeme pazarında en hızlı büyüyen ürünlerden biridir.

Comments are closed.