Lüks Vinil Karo Halı En Çok Nerelerde Kullanılır?

Lüks Vinil Karo Halı En Çok Nerelerde Kullanılır?

Zemin kaplamaları içerisinde dünyada en fazla kullanılan plastik vinil diğer bir adı ile lüks vinil karo halı bir takım doğal ve sentetik polimer malzemeleri bir arada tutarak ortaya çıkan bir üründür.
Vinil zemin kaplamalarında karo ya da levha tarzından kullanılan ve oldukça esnek bir malzeme olarak kullanılan vinil; beton, seramik, granit ve parke görünümü ile tercih edilmektedir. Dekoratör ve mimarlar tarafından en çok tercih edilen karo halı kaplama, özellikle dayanıklı olmasından dolayı da sevilmektedir. Birçok yerde gönül rahatlığı ile kullanılan şık ve modern vinil kaplamalar ile oldukça hoş bir görünüm kazanmak mümkündür.

Lüks Vinil Karo Kaplama Nedir?

Birbirinden bağımsız olarak farklı katmanların özel üretim teknikleri kullanılarak bir arada kullanılması ile oluşan lüks vinil bir zemin kaplaması olarak karşımıza çıkmaktadır.
Diğer kaplama türlerine oranla daha estetik bir görünümü vardır. Petro kimyasallardan üretilen plastik temelli bir malzemedir.
Yeni yapılarda yepyeni bir form isteyen mimarların en çok tercih ettiği karo halı ile sayısız renk, desen ve çeşitti bir arada bulabilirsiniz. Düzenli bir bakım ile yıllarda yıpranmadan kullanılabilir. Ayrıca kayma yapmaz ve asbestos içermez.
Günümüzde en fazla iş yeri ve ofislerde karşımıza çıkan karo halı kaplama anti bakteriyel, antistatik, alev almayan yapısı, aşınma ve deforme olmaması ile aslında birçok yerde kullanılır. Ses geçirme ve yalıtım konusunda da sizlere avantaj sunan vinil kaplamaları;

  • Ofis ve büro zeminleri
  • Kamu kurum ve kuruluş zeminleri
  • Banka şubeleri
  • Kongre salonları
  • Sinema, tiyatro, alışveriş merkezi, hava limanları zeminleri
  • Otel, hastane ve okul gibi birçok yerde kullanabiliriz.

Comments are closed.