Lüks Vinil Karo döşeme kullanmanın temel faydaları nelerdir?

dayanıklılık

Her türlü LVT zemin kaplaması dayanıklı ve dayanıklıdır. Çoğu aynı zamanda su geçirmezdir ve yerleşik bir çizilme ve leke korumasına sahiptir. LVT, günlük aşınma ve yıpranma nedeniyle kolayca aşınabilecek olan ahşap veya karo döşemeden çok daha sağlamdır. LVT’nin yüzeyi, bazı ahşap zeminler kadar kolay bir şekilde eğilmez veya çizilmez. Bazı LVT üreticileri, yerel serilerde 25 yıla kadar garanti sunduklarından daha çok döşemenin sağlamlığına güveniyorlar. Bazı LVT türleri, daha fazla yayaya dayanacak ve yüzeyde ekstra korumaya sahip olacak şekilde özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir, bu da onları ticari mekanlar için uygun hale getirir.

güzel tasarımlar

LVT döşeme tasarımları neredeyse sonsuzdur. Buradaki fikir, döşemenin, genellikle ahşap veya fayans gibi doğal bir ürünün görünümünü kopyalamasıdır. Tasarımlar yüksek kalitededir ve gerçekçi ve otantik bir görünüm verir. Ürün yelpazesine sürekli olarak yeni tasarımlar eklenmektedir, bu nedenle zevklerinizi tamamlayacak bir şeyler bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bakımı kolay

Düşük bakım gerektiren bir zemin arıyorsanız, LVT harika bir seçimdir. Çok az bakım gerektirir ve tek yapmanız gereken toz ve kiri düzenli olarak süpürmek ve inatçı lekeleri çıkarmak için paspaslamak. Son derece hijyenik bir zemin olduğundan alerjisi olanlar için de mükemmel.

Kurulumu kolay

LVT’nin kurulumu gerçekten çok kolay. Bir alt döşeme üzerinde yüzdürmek veya alt zemine yapıştırmak isteyip istemediğinize bağlı olarak farklı LVT türleri vardır . Hangi kurulum yöntemini seçerseniz seçin, alt zemininizin tamamen hazır olduğundan emin olmanız gerekir . LVT’nizi yüzdürmeyi seçerseniz, sorunsuz bir zemin oluşturmak için plakaları/fayansları birlikte tıklamanız yeterlidir. LVT’yi alt zemine yapıştırmak istiyorsanız, tam yüzey yapıştırması için esnek döşeme yapıştırıcısı kullanmanız gerekecektir.

Çok yönlü

LVT, çok yönlülüğü ve pratikliği ile bilinir. Sağlam ve su geçirmezdir, bu da onu evinizdeki her oda için ideal kılar. LVT’nin dayanıklılığı, koridorlar ve oturma odaları gibi yoğun alanlara dayanabileceği ve hatta merdivenlerinize takılabileceği anlamına gelir. Üzerinde yürümek için çok yumuşak bir zemin olup, ses azaltıcı faydalar sağlar ve onu yatak odaları, çalışma odaları veya kreşler için mükemmel bir seçim haline getirir. LVT, sıcaklıktaki sabit değişikliklere de dayanabilir. Yerden ısıtma ile ve kış bahçesi veya portakal bahçesi gibi odalarda kullanılabilir.

Su geçirmez

Çoğu LVT türü %100 su geçirmezdir. Bu onları banyo, mutfak veya yardımcı odalar gibi fazla su bulunan alanlar için ideal kılar.

UFH

LVT’nin tasarlanma şekli, yerden ısıtma sistemleriyle kullanmak için mükemmel bir zemin olduğu anlamına gelir. LVT, ısının yeterince aktarılmasına izin verecek kadar ince ve sıcaklıktaki değişikliklere dayanacak kadar kararlıdır.

Uygun maliyetli

Genel olarak konuşursak, LVT, ahşap döşeme veya fayanslardan çok daha uygun maliyetlidir. Düşük fiyata rağmen, yine de güzel, dayanıklı ve çok yönlü bir döşeme elde ediyorsunuz.

Comments are closed.