Kauçuk Zemin Kaplamanın Avantajları

 

Kauçuk döşeme, çok çeşitli ortamlarda hızla popülerlik kazanan bir döşeme türüdür. Bu tür döşeme spor salonlarında, saha evlerinde ve ağırlık odalarında zaten popüler olmuştur, ancak daha çok evlerde ve ticari binalarda kullanılmaktadır.
Kauçuk zeminler yalnızca esnek, dayanıklı ve bakımı kolay olmakla kalmaz, aynı zamanda herhangi bir alanın dekoruna uyması için bir çok farklı renk ve tasarımda mevcuttur.
Kauçuk zeminler genellikle göz ardı edilmiştir çünkü pahalı olabilirler ve bakımının zor olduğu bir üne sahiptirler. Bununla birlikte, kauçuk döşemenin bakımı aslında oldukça kolaydır ve bazı döşeme seçeneklerinden daha pahalıya mal olsa da, dayanıklılığı onu uzun vadeli büyük bir yatırım haline getirir.

Aşağıdakiler, evinize veya işinize kauçuk zemin döşemenin başlıca avantajlarıdır.

Dayanıklılık ve Esneklik

Kauçuk zeminler yüksek hacimli yaya trafiğine dayanabilir ve ayrıca suya dayanıklıdır, böylece nem veya dökülmelerden zarar görmezler. Kauçuğun doğal esnekliği, bu zeminleri bu kadar dayanıklı ve esnek yapan şeydir. Darbeleri emmek için mükemmeldirler, bu yüzden spor salonlarında ve ağırlık salonlarında popülerdirler.
Darbeleri absorbe etme özelliği, kauçuk döşemeyi, insanların sürekli ayakta olduğu ticari ortamlar için mükemmel bir seçenek haline getirir. Bu zeminler, konforu artıran ve yaralanmaları ve yorgunluğu azaltan diğer döşeme türlerine göre daha fazla yastıklama sağlar.

Düşük bakım

Birçok kişinin inandığının aksine, kauçuk zemin kaplamasının bakımı nispeten kolaydır. Yapmanız gereken tek şey, zemini düzenli olarak süpürmektir, çünkü kauçuk zeminler kir ve kalıntı biriktirir ve zemini en az haftada bir kez su ve hafif bir deterjan karışımı kullanarak paspaslayın. Kauçuk zemin temizliği için kesinlikle sert kimyasallar kullanmamalısınız çünkü bunlar kauçuğa zarar verir.
Dökülenleri hızlı bir şekilde temizlemek de kauçuk zeminleri korumak için önemlidir.

Kauçuk zemin bakımı hakkında daha fazla bilgi için Kauçuk Zemin için Temizlik ve Bakım İpuçları’na bakın.

İyi Kayma Direnci

Kauçuk zemin kaplaması mükemmel kayma direncine sahiptir ve tipik olarak minimum “sürtünme katsayısı” standardını fazlasıyla aşar. Kauçuk zeminler bu nedenle spor salonu zemini olarak yaygın olarak kullanılmaktadır ve yüksek kayma direnci de kauçuk zeminleri sağlık tesisleri ve bakım evlerinde çekici bir seçenek haline getirmektedir.

Kauçuk Çevre Dostudur ve Geri Dönüştürülebilir.

Kauçuk, kauçuk ağacının özsuyundan elde edilen doğal bir hammaddedir. Özsu, ağacın büyümesine zarar vermeyecek şekilde çıkarılır ve yüksek oranda yenilenebilir. Kauçuk ayrıca geri dönüştürülebilir ve çok çeşitli uygulamalar için düzenli olarak yeniden kullanılır. Geri dönüştürülmüş kauçuk döşeme, malç ve oyun alanı yüzeyleri için kullanılabilecek ve tamamen yeni ürünler yapmak için kullanılabilecek küçük parçalara bölünür.

Kauçuk Zemin Kaplamanın Bonus Avantajları

Kauçuk zeminler orijinal boyutlarını korur.

PVC içermez

Sesi emer ve statik direnç gösterir

Su ve nem direnci

Ağır darbe direnci

Sürtünme izlerine ve çizilmelere karşı direnç

Sigara yanıklarına ve kimyasal dökülmelere karşı dayanıklı

Lekelere, küflenmeye ve küflenmeye karşı direnç

tek tip renk

Kauçuk zemin kaplamanın avantajları, onu çok çeşitli ticari ve konut ortamlarında mükemmel bir seçenek haline getirir. Kauçuk zeminler spor salonlarında, saha evlerinde, eğitim tesislerinde, sağlık tesislerinde ve diğer ticari ortamlarda zaten kullanılmaktadır ve daha çok evlerde çamaşır odaları, egzersiz odaları ve daha fazlası için kullanılmaktadır.

Comments are closed.