Kauçuk Zemin Kaplama Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey: Eksiksiz Bir Kılavuz

Kendinizi bu makaleyi okurken bulduysanız, kauçuk döşeme ile ilgileniyor olmalısınız. Belki de bir sonraki projeniz için kauçuk kullanmayı düşünen bir mimar veya tasarımcısınız. Belki de ürünü merak eden ve fiyatına değip değmediğini (olabilir) merak eden bir son kullanıcısınız.

 

Belki de yüklemeyi düşünüyorsunuz veya zaten kurmuşsunuzdur. Her iki durumda da, bu kılavuz tam size göre! Sizi, kauçuk zeminler hakkında bilmeniz gereken her şeyi özetleyen altı bölümden geçireceğiz. Ayrıntılı makalelere ve ürün özelliklerine bağlantılar bölümler boyunca paylaşılacak, böylece ilginizi çeken konulara derinlemesine dalabilirsiniz.

 

Kauçuk, ayak altında ekstra yastıklamaya ihtiyaç duyan yüksek darbe ve yoğun trafik alanları için idealdir. Ve en ucuz döşeme seçeneği olmasa da, en dayanıklı ve uzun ömürlü olanlardan biridir. Bu kılavuzda kauçuğun yararları ve sakıncaları, en iyi çalıştığı yerler, tasarım seçenekleri, benzersiz kurulumları, bakımı ve bakımı ve mevcut çeşitli türleri hakkında bilgi bulacaksınız.

Kauçuğun Temelleri
,

Kauçuk çok yol kat etti. Sadece hayal edebileceğiniz o eski, benekli okul zemini değil. Günümüzde kauçuğu, müşterilerin ne olabileceğini tahmin etmelerini sağlayacak çekici desenler ve dokular halinde özelleştirebiliyoruz. Özellikle yoğun trafik alanları için uygun olan ve güvenilir olduğu defalarca kanıtlanmış, son derece dayanıklı ve yastıklı bir yüzeydir. Kauçuk döşemenin birkaç artı ve eksisine bakalım .

 

Aktivite, üzerinde yüzlerce insanın yürümesini, hastaların gün boyu üzerinde yuvarlandığı hastane yataklarını ya da bir Zumba sınıfının yüzeyde durup dönmesini içersin, kauçuk zeminler yüksek etki için inşa edilmiştir.

 

Ayrıca suya dayanıklıdır. Doğru. Hiç biri dökülenleri yeterince hızlı temizlemediği için laminat veya ahşap zemin tokası ve eğriliği gördünüz mü? Kauçukla bu olmayacak. Kauçuk zemininiz dökülmelere karşı dayanacaktır.

 

Ticari alanlarda akan sert yüzeyin yankısından bıktınız mı? Kauçuğun büyük akustik faydaları vardır. Kauçuk, diğer bazı sert yüzey ürünlerinden biraz daha yumuşak olduğu için daha sessiz olur. Kauçuğun ses emilimi özellikle geniş açık alanlarda kullanışlıdır.

 

Diğer bir doku avantajı, kauçuğun darbeyi emme yeteneğidir ve bu özelliği, onu ağır ekipmanların düşürülebileceği ağırlık salonlarında ve spor salonlarında popüler hale getirir. Darbe emilimi, kayma ve düşmelerin etkisini emerek yaralanmaların azaltılmasına da yardımcı olur.

 

Yastıklı yüzey, uzun saatler ayakta durmayı daha katlanılabilir hale getiren ayak altında rahatlık sağlar. Uzun vadede bu, daha az yaralanma ve ayakta durmak için artan dayanıklılık gibi faydalara yol açar. Zemin, sıkıştırmadan geri teptiği için ayağa kalkar ve sıkıştırma yeteneği ile insanların ayaklarının da ayakta durmasına yardımcı olur!

Bununla birlikte, kauçuk sentetik olarak da yapılabilir. Sentetik kauçuk, biyolojik olarak parçalanamadığı için doğal muadili kadar çevresel faydaya sahip değildir. Daha çevre odaklı müşterilerinizin taleplerini karşılamak istiyorsanız, doğal kauçuk ürünleri aklınızda bulundurun. Doğal veya geri dönüştürülmüş kauçuk kullandığınızda, daha çevreci bir karar vermiş olursunuz; bunu web sitenize ve sosyal kanallarınıza koymayı unutmayın!

 

Ve son olarak, bakım. Kauçuğun bir süper gücü vardır – kendini cilalar. Bazı kauçuk döşeme ürünlerinde, genellikle “kendinden göç eden mum” olarak adlandırılan ve zemin yüzeyinden kir ve kirecin salınmasına yardımcı olan ve temiz tutmayı kolaylaştıran yerleşik mum paketleri bulunur. Cildinizin nasıl yağ ürettiğine benzer. Ürün yaşlandıkça, cila yüzeye göç etmeye devam eder, bu nedenle zemini cilalamak için fazladan bir adım atmanız gerekmez. Bu, ürünün ömrü boyunca daha düşük bakım maliyetleri ile sonuçlanır.

 

Şimdi olumsuz taraflar için. Kauçuk, aynı sınıftaki diğer döşeme ürünlerinden marjinal olarak daha pahalıdır. Rakam önden büyük görünebilir, ancak ürünün ömrü boyunca ilk fiyat artışı, daha düşük bakım maliyetleri (balmumu gerektirmez) ve ürünün uzun ömürlü olması gibi şeylerle dengelenir.

 

Son dezavantaj, kurulumu içerir. Kauçuk doğal bir malzeme olduğu için her parçada bazı farklılıklar vardır. Bunu telafi etmek için, kalıcı olarak kurmadan önce projeniz için karo veya levhayı kuru olarak yerleştirmenizi öneririz. Genel olarak bakıldığında, bu sorun yalnızca fazladan bir kurulum adımıdır ve çoğu müşteriyi caydırmak için yeterli değildir. Şimdi kauçuk zeminleri nerede bulabileceğinize bakalım.

Comments are closed.