Kauçuk Zemin Kaplama

Kauçuk, çeşitli uygulamalar için kullanılan farklı nesneleri üretmek için kullanılan bir malzemedir. Modern çağda popüler ve yaygın olarak talep edilen bir kauçuk kullanımı kauçuk zemin kaplamasıdır. Kauçuk zemin kaplamaları bir ev, sanayi, ofis, otel vb. tüm birincil alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Halk arasında Kauçuk Zemin veya Kauçuk Paspas olarak bilinirler . Kauçuk paspas üreticileri, kauçuk yer karoları, kauçuk yer paspasları ve kauçuk yer döşeme ruloları gibi farklı türde kauçuk döşeme seçenekleri üretmektedir.

Neden Kauçuk Zemin Kaplama?
Aslında kauçuk döşeme, tasarım ve işlev için yeni yollar bulundu. İster tam oda zemin kaplaması, ister giriş paspası veya zemin paspası olsun, kauçuk zemin kaplamanın oldukça ekonomik olduğu düşünülmektedir. Kauçuktan yapılmış paspaslar hava koşullarına dayanıklıdır. Bir odaya, ofise, fabrikaya veya herhangi bir ticari komplekse girmeden önce ayakkabıları sıyırmak için yontulmuş kaburgalara sahip yeni tasarımlar var. Döşemeler, hemen hemen her türlü maddeye dayanacak şekilde test edilmiştir. Kauçuk Paspas yıkanabilir ve bakımı diğer birçok sert yüzeyli döşeme türünden daha kolaydır.

Kauçuk paspaslarla yapılan Kauçuk Paspas, kaymayı oldukça geciktirir ve yoğun trafik alanlarında kayma ve düşme riskini azaltabilir. Bu nedenle endüstriyel kauçuk zemin kaplaması ofisler, fabrikalar, rampalar, tuvaletler ve salonlar gibi alanlar için de iyidir.

Kauçuk Zemin Kaplamanın Özellikleri

1-Yüksek düzeyde yumuşaklık.

2-Darbe emiciliği

3-Solmaya, sigara yanıklarına ve hasara karşı dayanıklıdır.

4-Döşemenin vulkanize edilmiş yüzeyi, aşınmanın neredeyse imkansız olmasını sağlar.

5-Hem üretimi hem de geri dönüştürülebilirliği açısından çevre dostudur.

Kauçuk Zemin Kaplamanın Avantajları

1- Kayma Geciktirme ve Güvenlik: Normal halı, ahşap veya mermer zemin gibi diğer zemin kaplamalarına kıyasla kauçuk paspas çok kaymayı geciktiricidir. Trafiğin yoğun olduğu alanlarda kayma ve düşme riskini önleyebilir. Bu tip döşeme, rampalar, tuvaletler ve salonlar gibi alanlardaki zemin kaplamaları için önerilir.

2-Rahatlık ve Gürültü Azaltma: Bu tip döşeme, diğer sert zemin döşemelerine kıyasla ayakta durmak ve yürümek için daha rahattır. Ayak seslerinden ve tekerlekli trafikten kaynaklanan gürültüyü en aza indirir ve daha yumuşak kauçuk tabanı sayesinde yorulma önleyici zemin görevi görür.

3-Bakım: Paspas, diğer sert yüzey döşemelerinin çoğuna kıyasla daha az bakım gerektirir. Bu tip döşeme çizilmeye karşı dayanıklıdır ve herhangi bir sıradan deterjanla kolayca temizlenebilir ve cilalama, cilalama veya ovma işlemlerinin hepsi gerekli değildir.

 

 

Comments are closed.