Karo halı seçerken dikkat edilecekler

Yeni döşeme zamanı geldiğinde, sadece estetik güzellikten daha fazlasını düşünün. Bu günlerde, hemen hemen her görünüm, çeşitli malzemelerden elde edilebilir ve her bir malzeme, farklı güçlü ve zayıf yönlerin bir karışımını sunar. Kendine sor:

  1. Trafik kullanımı … trafik seviyesi ne olacak? Yüksek trafik alanlarının sık sık temizlenmesi gerekir ve daha hızlı aşınırlar. Bir vinil veya laminat malzeme, temizlenmesi ve aşınmaya dayanması en kolay seçenek olabilir.
  2. Kayma direnci … bu kattaki trafik daha fazla çekiş gerektirecek mi? Tekerlekli sandalye kullanıyorlar mı? Yaşlılar mı? Ek stabilite gerektiren herhangi bir bozukluğu var mı?
  3. İklim … zemin yağmura ya da kar yağacak mı? Nemli bir ortam mı (kapalı havuz, banyo, güneş odası vb.)?
  4. Evcil hayvanlar … köpeklerin ya da kedilerin var mı? Evde beslenen hayvan pençeleri parke zeminleri çizebilir ve “iç mekan lazımlık kazaları” halının üzerinde tedavi etmek zor olabilir.
  5. Temizleme … Temizlemesi kolay bir yüzey ister misiniz?
  6. Alerjiler … bazı halılarda alerjenler bulunur.
  7. Derecenin altında … bazı döşeme malzemeleri bodrumlara veya beton plakalara yerleştirilmemelidir.
  8. Ağırlık limitleri … Çoğu zaman, bir zeminin kullanımı herhangi bir zamanda bir avuç insanla sınırlıdır, ancak endüstriyel tesisler çoğu zaman yüzlerce kiloluk malzemeyi tek bir metrekare tabanında depolar. Zeminde ortalamanın üzerinde bir ağırlık var mı?
  9. Bütçe … Her fiyat noktasına hizmet etmek için geniş bir malzeme yelpazesi sunuyoruz.

Bu soruların cevaplarını Ferko ekibimize ulaştır. Kriterlerinizi karşılayan numunelere rehberlik edebiliriz.

Comments are closed.