Karo Halı Kaplamaları

Karo halı kaplamaları estetik açıdan hoş bir görünüm için birbirine kenetlenen parçalarla tasarlanmış, yüksek kaliteli ipliklere ve taban katmanına sahip bir kilimdir. Özellikle ticari alanda tercih edilmektedir. Halı yüzeyini oluşturmakta olan ve gözle görülen kısma hav denilmektedir. Çok kullanışlı olmasının yanında mod seçeneklerinin çok olması tercih edilmesinin ana sebeplerinden biridir. Loop Pile Hav, kesilmemiş ilmeklerden oluşan bir kilim türüdür. Cut Pile Kesik hav ipliklerinden oluşan bir yüzeye sahip bir halı dokusudur. Cut and Loop Havlı Halı: Kesilmiş peluş iplikler ve buklelerin birleşiminden oluşur. Özel teknoloji ile üretilen statik kontrol sistemine sahip anti statik karo halılar, kişisel ve ofis ekipmanlarını koruyabilir. Bu nedenle karo halı kaplamaları çalışma alanlarında ses kontrolünün sağlanmasında ve iş verimliliğinin artırılmasında önemli bir rol oynamaktadır. 50 x 50 cm boyutlarındaki karo halılar, PVC tabanlar ve halkalar dahil olmak üzere birçok farklı tip ve renkte mevcuttur.

Karo Halı Kaplamalarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Karo halı kaplamaları işlemine başlamadan önce halının renginin, tasarımının ve boyutunun mekân fikrine uygun olduğundan emin olmak gerekir. Halı karoları düz, kuru, temiz, sağlam, rutubetsiz ve parmak izi bırakmayan herhangi bir zemine serilebilir.
Karo, düz olmayan zeminde ise modüler halı döşenmemelidir. Zemindeki çukur ve çıkıntılar, çatlaklar, genleşme derzleri, girintiler ve kesikler polimer donatılı beton ile doldurulmalıdır. Firmamız yapılacak yere göre uygun olabilecek ürünler konusunda sizlere yardımcı olmakta ve geniş ürün çeşitliliği ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Comments are closed.