Karo Halı Kaplamaları Seçerken İşinize Yarayacak 10 Tavsiye

Karo halı seçimi , ev halısı satın almaktan çok daha karmaşık bir işlemdir. Her seçeneğin bütçesi ve estetiğini göz önünde bulundurmanın yanı sıra, dengelenecek çok sayıda pratik düşünceler vardır.

Kuruluşunuzun benzersiz gereksinimlerine en uygun karo halı kaplamasını seçmenize yardımcı olmak için, insanların karo halı döşemeleri seçerken yaptıkları en yaygın hatalardan kaçınmanızda yardımcı olmak için 10 ipucu paylaşıyoruz.

1) UYGUN HALIYI SEÇİN

Ticari modüler halı için tek bedene uygun bir çözüm yoktur. Kuruluşunuz çok yoğun ise ve her gün birçok insan bu alanı kullanıyorsa, yarım düzine insan tarafından kullanılan küçük bir ofisten farklı gereksinimleriniz olacaktır.

TARR dereceleri, seçtiğiniz karo halılarının ne kadar dayanıklı olduğuna dair net ve objektif bir göstergedir. Farkı sınıflandırmalar, farklı kullanım durumları için uygundur. Bu nedenle kuruluşunuzun gereksinimlerine uygun TARR derecesine sahip karo halıları seçtiğinizden emin olun.

2) SADECE ESTETİĞE ODAKLANMAYIN

Döşeme, bir alanın genel estetiğine bir katkıda bulunur. Ancak, gelecek yıllar boyunca iyi görünmeye devam eden halı istiyorsanız; renk, desen ve tasarımın ötesine bakmalısınız.

3) TOPLAM TUTARI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUN

Döşeme ömrü boyunca, satın alma fiyatı asgari düzeydedir. Yalnızca kurulum için, görünüşte benzer karo halıları arasındaki maliyet farkları şaşırtıcı olabilir. Döşeme hazırlık, kurulum ve değiştirme maliyetleri ürün fiyatlarını şişiriyor.

4) HANGİ KURULUM İŞLEMLERİNİN GEREKLİ OLDUĞUNU VE NE OLMADAN NE YAPAMAYACAĞINIZI ANLAYIN

Birçok montajcı size döşeme montajı için sabit bir maliyet sağlayacaktır. Bununla birlikte, halı imalat işlemindeki değişikliklere artık, aşağıdakiler dahil birçok geleneksek montaj maliyetini ortadan kaldıran ürünler seçebilirsiniz.

  • Yapıştırıcı sökme : Advers kimyasal reaksiyonları önlemek için yeni döşemeler kurulmadan önce alt döşemeden eski yapıştırıcının alınması gerekiyordu. Şimdi, reaktif olmayan yapıştırıcı ve arkalıkları olan ürünleri belirleyebilir ve bu yoğun sürece duyulan ihtiyacı ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Alt zemin seviyelendirme : Bazı karo halılar, alt zemindeki tüm yumruları ve tümsekleri gösterir. Bununla mücadele etmek için çoğu montajcı, herhangi bir düzensizliği gidermek için alt zemine yağsız bir kaplama uygulanır.

5) ATTİC STOCK SATIN ALMAYI UNUTMA

Karo halıların güzelliği, hasar görmesi durumda kolayca değiştire bilmeleridir. Ancak yalnızca uygun karo halılarınız varsa bu durum mevcuttur. İhtiyacınız olandan fazla halı döşemesi almak gereksiz olabilir, ancak kazalara önlem alabilirsiniz.

6) GARANTİ BELGESİNİ İNCELEYİN

Üretici garantileri genellikle inanılmaz derece karmaşıktır. Bazı garantiler zaman sınırlıdır. Bu nedenle korumanız karo halılarınız ömrünün sonuna ulaşmadan çok önce geçebilir.

7) HALINIZIN SAĞLIK VE MUTLULUK ÜZERİNDEKİ ETKİSİNİ DÜŞÜNÜN

Çalışanlar ayakları üzerinde çok zaman harcıyorlarsa, kas yoğunluğunu ve yorgunluğunu azaltmak için yeterli ayak altı desteği sağlayan zemine ihtiyacınız vardır.

Yüksek ortam gürültüsü seviyeleri artan stres seviyelerine bağlıdır, bu nedenle iyi bir akustik profil ile halı seçmek önemlidir. Özellikle büyük, açık alan yerlerde.

8) YÜZ AĞIRLIĞINI, DAYANIKLILIKLA ŞAŞIRMAYIN

Birçok kişi, elyaf yüz ağırlığının halı dayanıklılığının belirlenmesinde önemli bir rol oynadığını varsaymaktadır, ancak durum böyle değildir. Yüksek tüylü ürünler yüksek yüz ağırlığına sahip olacak, ancak daha kısa tüylü halı döşemelerinden daha az dayanıklıdır, çünkü daha kısa iplik ezilme veya ayak altından bükülme olasılığı daha düşüktür.

Eğer dayanıklılık en önemli önceliklerden biriyse, halıyı aşınma ve yıpranma benzeri tasarım ve fayans desteklerinden korumakta diğer faktörler daha büyük bir rol oynar.

9) MODÜLER HALI FAYANSLARININ ESTETİĞİNİ KUCAKLAYIN

Modüler halı alırken insanların yaptığı yaygın hatalardan biri de dikişsiz halının görünümünü yeniden yaratmaya çalışmaktır. Gerçekten iyi dikiş yapan fayansları bulmak mümkün olsa da, desenli fayanslar istiyorsanız, dikişlerin görünür olması muhtemeldir.

10) HALINIZI KORUMAYI UNUTMAYIN

Tesisiniz giriş noktalarında rastlanan bir ürün olmadan, insanların ayakkabılarındaki tüm nem ve pislikler halı üzerinde izlenir. Kir halıya girdiğinde, zımpara kağıdı gibi halı liflerinde aşınır ve görünümdeki bozulmayı hızlandırır.

Bununla birlikte, kademeli bir giriş sistemi kurarak %80 kadar zararlı nemin, kirin ve tozun halınıza bulaşmasını önlemek mümkündür . Giriş sisteminin uygun olamayacağı daha küçük alanlarda, paspasları benzer bir etki için kullanabilirsiniz.

 

 

Comments are closed.