Karo Halı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Evinizde veya işyerinizde rulo halı gören veya kullananlarınız, popüler bir alternatifi incelemek için zaman ayırmalıdır: karo halı. Genellikle kare halılar veya modüler halı olarak bilinen karo halı, geçmişin halı rulolarının bir varyasyonu olarak artık modern bir favoridir.

Halı ruloları halen kullanılmakla birlikte, genellikle karodan daha pahalıdır. Ayrıca, ruloların takılması genellikle daha zordur.

İşinizde veya evinizde kullanmayı düşünüyorsanız, karo halı satın alırken nelere dikkat etmelisiniz?

  1. Konut ve Ticari

Karo halıları hakkında ilk dikkat edeceğiniz şeylerden biri, onu evde veya işyerinde kullanabilmenizdir.Ev için ayrı karo halı kaplama, iş yeri için farklı karo halı kaplama kullanılır 20 yıla kadar dayandığı için insanlar karo halıyı tercih eder.

  1. Doğru Halı Karo Boyutunu Bulma

Tüm halı karoları, çoğu yaşam alanına uyum sağlamak için çeşitli boyutlarda gelir. Genel olarak, karo ne kadar küçük olursa, o kadar fazla varyasyon deseninin keyfini çıkarabilirsiniz. Daha büyük karolar bunu biraz daha zorlaştırıyor, ancak açıkçası ilgili alana bağlı.

  1. Kalınlık

Zaman içinde ne kadar dayanıklı olacağına bağlı olduğundan, karo halınızın kalınlık seviyesini incelemek isteyeceksiniz. Ayrıca ses kontrolü ve sizin, çalışanlarınız veya müşterileriniz için yürümenin ne kadar rahat olduğunu da belirler.

  1. altlık

Farklı odalar için nasıl kurulduğuna bağlı olarak, karo halınızı eşit tutmak için bir alt tabakaya ihtiyacınız olabilir.

Bir altlık, satın aldığınız altlığın zeminle birlikte bozulmasını önlemek için karonun altına yerleştirilen bir halı altlığı görevi görür. Karonuzun belirli kısımlarında yoğun zemin trafiğiniz varsa, köpük veya kauçuktan yapılmış halı altlıkları biraz daha hızlı yıpranabilir.

Comments are closed.