PVC Zemin Kaplama Uygulamaları

PVC zemin kaplama uygulamaları, zemin kaplama sistemlerinde en çok kullanılan uygulamalar arasında yer almaktadır. Dayanıklı yapıları sayesinde ön plana çıkan bu sistemler günümüzde en çok zemin kaplama modelleri olma özelliğine sahiptirler.

PVC(Vinil) doğal olmayan bir sentetik, plastik türü olarak bilinmektedir. Klor ve ham petrolden üretilmektedir. İşlendikleri zaman Vinil olarak söylenen PVC maddesi oluşturmak üzere kimyasallardan imal edilen plastik temelli bir malzemedir.

Homojen PVC zemine kaplamalar okul, hastane ve ofis gibi ticari olan mekânlarda zeminlerinde kullanılan genelde 2mm kalınlığında tek katmanlı ve rulo olarak da uygulanan bir zemin döşemesi çeşididir. Bu türler rulo olarak yapıştırıcılar kullanılarak yerinde montaj yapılması sağlanır.

PVC Zemin Kaplama

Sıcak temaslı ve ayak sesi emiciliği gibi avantajları yönünden tercih edilen bu türde elastik ve aşınmaya dayanıklı bir kaplama malzemesi olarak kullanılır. PVC zemin kaplama uygulamaları sağladığı avantajlar sayesinde günümüzde yaygın bir şekilde kullanılır.

Uygun yatırım maliyeti ve işletme maliyetleriyle uzun kullanım ömürleri ve geniş estetik yelpazeleri sebebi ile de farklı alanlarda birçok yerde yer döşemesi olarak kullanılır. Isıl iletkenlikleri, suyu emmeleri, yağ emmeleri oldukça düşüktür. Elektrik ve ses yalıt kanlıkları da oldukça yüksektir. Bileşimlerinde asbest bulunur bundan dolayı aşınmaya ve bir dereceye kadar yanmaya karşı da oldukça dayanıklıdırlar. Sizlerde yaşam alanlarınızda bu avantajlardan faydalanmak isterseniz tek yapmanız gereken iletişim kanallarımızı kullanarak zemin kaplama türleri arasında size en uygun kaplama modellerini seçmenizdir.

Comments are closed.