What is LVT (Lüx Vinly)?

LVT Kaplama

LVT, döşemeler, kalaslar, balıksırtı ve benzeri gibi farklı stiller içerir. Geleneksel ahşap ve taş döşemenin güzelliğini çoğaltır. Üstü genellikle uzun ömürlü olmasını sağlayan koruyucu bir kaplamaya sahiptir.

Ferko yapı’nın LVT modellerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

LVT Evsel Veya Ticari Kullanım İçin İdeal midir?

Her ikisi içinde idealdir. LVT dayanıklı olduğu için evler, ofisler, resepsiyonlar, oteller, restoranlar vb. için mükemmeldir. LVT, su geçirmez olduğu için mutfak ve banyolarda oldukça popülerdir. Ticari alanlar için Stickdown LVT‘nin takılması önerilir, çünkü yüksek sayıda insan trafiği olan bölgelerde iyi durur. Tıklama ve Gevşek yerleştirme kurulum yöntemleri evlerde daha uygundur, çünkü daha az insan trafik vardır. Bu nedenle zeminin yapıştırılmasına gerek yoktur.

LVT‘nin artıları ve eksileri nelerdir?

Artıları

  • Dayanıklılığı
  • Bakımı
  • Su geçirmezliği
  • Çok yönlülüğü
  • Temizlenme kolaylığı
  • Değiştirilme kolaylığı

Eksileri

  • Eviniz için gerçek, otantik, parke döşeme istiyorsanız, ancak parasını ödeyemiyorsanız, en uygun ürün olarak LVT yerine laminat kullanmanız daha olasıdır.

LVT‘nin kurulumu kolay mı?

Kurmak istediğiniz alanın boyutuna bağlı olarak, LVT çok hızlı ve verimli olabilir. Üç farklı kurulum tipi vardır: Click, Looselay ve Stickdown.

Click, kendinizin bir DIY projesi olarak bile yapabileceğiniz döşeme kurulumu için click idealdir. Döşeme yapıştırıcıları’na ihtiyaç duyulmadan kurulabilir, tek yapmanız gereken sağlam bir bağ oluşturan her tahta veya karoyu kaydırmak ve tıklatmaktalar.

Looselay veya Flex, kullanım sonrası sökme veya daha hızlı kurulum sağlayan, yapıştırılmış sabit ve fonksiyonel gevşek döşeme vinil karoları veya plakalarıdır.

Yapıştırın / kurutun temelde plakaların uygun bir alt zemin üzerine yapıştırılması anlamına gelir, bu da size uzun süreli performansla kalıcı bir çözüm sunar.

LVT hakkında karar?

LVT, dayanıklı, su geçirmez ve sağlıklı olduğundan ticari alanlar, mutfaklar ve banyolar için harikadır. Buradan LVT ürünlerimize göz atabilirsiniz.

Comments are closed.