EVDE KARO HALI DÖŞEMENİN 5 ADIMI

Belki de Covid-19’un yavaşlaması nedeniyle biraz zamanınız var ve belki de bodrumdaki bir dinlenme odasını veya ev ofisini yeniden kaplayacak enerjiniz var. Karo Halı, yenilenme için harika bir ürün olabilir.

1. Aletlerinizi toplayın : Ölçüm bandı. Sharp exacto bıçak, rulo, tepsi, tebeşir, ip ve karo halı yapıştırıcısı.

 2. Eski malzemeyi  yırtın ve tüm yapışkan şeritleri çıkarın. Hasarlı alanları onarın, ardından süpürün, ardından temizleyin; zeminin kuru olduğundan emin olun!

3. Fayansları hizalamak için düz bir kenar oluşturun . Duvarlara dik gittiğinizden emin olmak için ölçüm bandı ve tebeşir çizgisi kullanın. yani düz! Odanın uzak ucundan başlayın ve bir karo halının genişliğini, örneğin 24 inç, kurşun kalemle ölçün. Ardından aynı ölçümü odanın diğer uzun ucunda yapın. İki işaretinizi aldıktan sonra, çizgiyi bir işaretten diğerine tebeşirle çizin ve döşemelerinizin genişliği kadar düz bir çizgi oluşturdunuz. (Duvarınız düz değilse, çizginizi ayarlamanız ve her bir ilk karoyu çizgiye uyacak şekilde kesmeniz gerekebilir.) Fayanslarınızı odanın genişliği boyunca döşeyen bu çizgiye dik olarak izleyeceğiniz çizgi budur.

4. Tutkalı eşit şekilde yayın. Düz bir tebeşir çizginiz olduktan sonra, odayı yapıştırmanın zamanı geldi. Bir rulo ve boya tepsisi kullanın. Yapıştırıcıyı tepsinize dökün ve beton ise 10-15 ml’lik bir şekerleme rulosu kullanarak tüm zemine yayın. Ahşap ise, ahşap daha fazla yapıştırıcı çekeceğinden 20 ml şekerleme kullanın. Sadece odanın arkasından başlamaya ve çıkmanız için bir kapının olduğu odanın önüne doğru çalışmaya dikkat edin. Tutkal miktarı bir duvar boyamak gibidir. Çok fazla değil, akacak ve akacak ama örtecek kadar; Karo halıyı kalıcı olarak yapıştırmıyoruz sadece karoyu yerleştirmek için zemine yapışkanlık katıyoruz, böylece normal kullanımda kolayca kalkmaz, ancak çocuklar tarafından beklenmedik dökülmeler ve lekeler nedeniyle gerektiğinde yine de çekilebilir ve evcil hayvanlar. Yapıştırıcınızı uyguladıktan sonra, kurumuş veya sertleşmiş olduğundan emin olmanız gerekir. Belki 40 – 60 dakika. Sertleşip iyileşmediğini kontrol etmenin yolu, sadece yapıştırılmış zemine dokunmaktır. Zeminin son derece yapışkan ama ıslak olmamasını istiyorsunuz. Başparmağınızı yere koyun ve ardından yukarı kaldırın; başparmağınızda yapıştırıcı yoksa, fayanslarınızı döşemeye başlamak için kesinlikle iyisiniz.

5. Fayans döşemeye başlayın.Döşemenin arkasına bakın, sizi oklarla nasıl kuracağınız konusunda yönlendirecektir. (Fayansı Beatty’den alırsanız, evde deneyebileceğiniz farklı döşeme tasarımlarında size yol göstereceğiz.) Odanın uzak ucundan başlayın ve ilk döşemenizi tebeşir çizginizle aynı hizaya getirin. (Karoyu kırpmanız gerekiyorsa, her zaman arka tarafı çizin ve kesin.) Ardından, bir sonraki karonuzu tasarım tercihinize göre yerleştirin ve arka duvarınız boyunca tebeşir çizginize dik ilk çizginizi oluşturun; tebeşir çizgisini düz tutmak için gerekirse kırpma. İkinci ve sonraki satırlarınız kolay peasy olacak! Çizginizden çıkmaya başlarsanız, sadece bir döşemeyi kaldırın ve yeniden ayarlayın. Bir hata yaparsanız veya hattınız bükülmeye başlarsa endişelenmeyin, düzeltmesi son derece kolaydır ve tamir etmek için bir teknisyene ihtiyacınız olmaz, çünkü bunu kendiniz yapabilirsiniz!

Comments are closed.