Ahşap Döşemenin Faydaları

AHŞAP DÖŞEMENİN FAYDALARI

Ahşap döşeme, harika hissettiren ve zarif görünen doğal ve organik bir üründür. Bir evin zeminlerinde ahşap kullanmak, size farklı ve benzersiz bir alan yaratma şansı verir.
Kereste, ruh halini iyileştiren ve stresi azaltan refah duygularına katkıda bulunabilir. Ayrıca, kurulduktan çok sonra havanın kalitesini artırmaya devam eder. Kaliteli bir ahşap zemin onlarca yıl dayanacaktır.

Ahşap döşemenin çok yönlülüğü

Ahşap döşeme ile çok çeşitli ruh halleri elde edilebilir. İster sade ve sade, ister cesur ve karakter dolu olsun, evinize uygun seçenekler var. Geleneksel bir tarz veya daha çağdaş bir görünüm tercih edebilirsiniz. Ahşap döşeme çeşitli ahşap malzemelerde mevcuttur ve bu size göz önünde bulundurmanız gereken çok çeşitli renk ve tonlar sunar.

Ahşap döşemenin bakım faydaları

Ahşap zeminlerin temizlenmesi ve bakımı diğer birçok zemin kaplama ürününe göre daha kolaydır . Ahşap döşemeyi temizlemek için her hafta kuru bir paspas ve her ay basit bir nemli paspas ile paspaslamanız gerekir. Sıcak veya ıslak paspas gerekli değildir ve kereste üzerindeki kaplamaya potansiyel olarak zarar verir. Kir ve toz parçacıkları malzemenin kendi içinde sıkışıp kalmayacağından, ahşap döşeme ile özellikle dikkat edilmesi gereken alanları kolayca göreceksiniz. Bu, alerjisi olan veya çocuklu veya evcil hayvanlı evlerde yaşayan kişiler için mükemmel bir seçimdir.

Ahşap döşemenin çevresel faydaları

Ahşap döşeme, doğal olarak oluşan bir malzemeden yapılmıştır ve üretilmemiştir. Bu, atık malzeme veya toksik yan ürün olmadığı anlamına gelir. Ahşap döşemeyi çöpe attığınızda, halı ve vinil gibi diğer malzemelerin bozmayacağı doğal olarak ayrışır. Döşeme için kullanılan ahşap, genel CO2 emisyonlarını yönetmemize yardımcı olan sürdürülebilir Avustralya ormanlarından elde edilir.

Ahşap döşemenin sağlığa faydaları

Evinizde kereste gibi doğal malzemeler kullanarak elde edilen sağlık yararları rapor edilmiştir. Kereste, ruh halini iyileştiren ve stresi azaltan refah duygularına katkıda bulunabilir. Ayrıca, kurulduktan çok sonra havanın kalitesini artırmaya devam eder.

Comments are closed.